کمک به شوهر در ن جهیزیه

سلام و خسته نباشید به شما حاج آقا عالمی

خواهش میکنم به این سوالم جواب بدید. من تو دوران عقد هستم و چند صباحی عروسی میکنم. الان چون شاغلم به همسرم درباره ن بعضی از اقلام جهیزیه که به عهده شوهرم است کمک میکنم. میخواستم بدونم این کار من اشتباه است یا نه؟ اگه هست یا نیست دلیش رو بگید چون واقعا نمیدونم بعدا چی میشه.

------------------------------

سلام خداوند بر شما

تهیه تمام اقلام جهیزیه و اسباب خانه بر عهده شوهر است و اگر در برخی نقاط ایران در اقلام جهیزیه تقسیم کاری بین خانواده عروس و داماد می‌شود از باب تعاون و کمک و همیاری در کار خیر است.

حال خانه خدیجه کبری و محمد امین و یا خانه جویبر و زلفا را تصور کنید. خدیجه توسط تجارت و زلفا توسط پدرش از امکانات فراوان مالی بهره مند هستند و اتفاقا شوهرانی فقیر و بی چیز دارند. درست است که تهیه اسباب زندگی بر عهده شوهر است و نفقه که شامل خانه و خوراک و پوشاک می‌شود باید توسط مرد تهیه شود اما گاهی از شدت فقر و نداری این امکان برای شوهر نیست و او توانایی تهیه اسباب زندگی در حد شان و انتظارات دختر را ندارد.

اگر شما خدیجه را الگوی خود قرار بدهید و کریمانه و بی منت در کنار شوهرتان زندگی بکنید هیچ مشکلی در سراسر زندگی شما رخ نخواهد داد حتی اگر تمام خانه و اسبابش و سرمایه تجارتش برای شما باشد.

هیچ اشکالی ندارد که شما فاکتور و سند تمام اقلام اری شده را به نام و برای خودتان نگه دارید و برای مالکیت بر کوچک‌ترین اجناس خانه سند داشته باشید و مرز مالکیت خصوصی را حفظ کرده و با حفظ اسناد مالی از نزاع و مشاجره‌های بعدی جلوگیری کنید اما این را فراموش نکنید که آنچه خانه را سرد و کام انسان را تلخ می‌کند خودبرتربینی و منیت است.

یک مرد و زن مومن به این علت صد سال در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند که تمام عوامل دلخوری‌آور و گزنده را از متن زندگی کنار گذاشته اند. زمانی که مرز مالکیت‌های زن و مرد مشخص باشد دیگر نزاع و مشاجره‌ای بر سر کاسه و بشقاب ایجاد نمی‌شود و زن دلهره اموالش و مرد دلهره کرامت و عزتش را نخواهد داشت.

خصوصیات مردها را مطالعه کنید. روحیات شوهرتان را به عنوان یک مرد بشناسید و به عمد پا روی کرامتش نگذارید. برای یک زن مومن اما باهوش زندگی در کنار یک مرد کار خیلی ساده‌ای است اگر او راه و رسم زندگی کریمانه را بلد باشید.

منبع: http://hosseinalemi.blogfa.com ازدواج,بخت گشایی,دانستنی های ازدواج,سوالات خواستگاری,ازدواج جوانان,رازهای زندگی,اموزش همسر گزینی,انتخاب مناسب,اموزش های جدید,اموزش روانشناسی,ازدواج,جوانخواستگاری,بخت گشایی
ازدواج و بخت گشایی زندگی ,خانه ,جهیزیه ,شوهر ,تمام ,ازدواج ,اقلام جهیزیه ,اسباب زندگی ,تهیه اسباب ,تمام اقلام ,ن جهیزیه ,تهیه اسباب زندگی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Rosalynssk Log مجله اینترنتی هنریک آشپزی ایران و جهان متوسطه دوم و درسهایی که به ما نمی گویند! نازدونه یکی یدونه آهو دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بهترین دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی حرفه ای مجری و فروشنده قفسه بندي فروشگاهي، انباري،سوپري «سفارش آنل شرکت مهندس افشار قیمت لوازم یدکی لودر ولوو