همراهی شوهر در شرایط مختلف

سلام حاج آقا

ما تو دوران عقد هستیم و به خاطر کم تدبیری خانواده به مشکل مالی خوردیم. همسرم کشاورزه و صبح تا غروب مشغول کار. بهم کم محبت شده و تو کل روز اصلا یادی ازم نمیکنه. وقتی اعتراض میکنم میگه شرایط منو نمیفهمی و همراهی نمیکنی. در صورتی ک من کوچکترین انتظار مالی ازش نداشتم و همیشه بحثم سر کم محبتی و بی توجهیش بوده و بس. نمیدونم باید چطور این شرایط رو مدیریت کنم و ب زندگی دلگرمش کنم؟

میشه در مورد همراهی شوهر در شرایط بد اقتصادی هم توضیحی بدین؟

---------------------------------

سلام خداوند بر شما

جلب محبت و توجه همسر با بحث و اعتراض مقدور نیست. اگر محبت می‌خواهید محبت کنید. اگر توجه می‌خواهید توجه کنید. محبت را از راه خودش بطلبید و اعتراض و بحث را کنار بگذارید. این جمله طلایی را هر زمان که یک زن متوجه شده و عامل شود مهار زندگی و تعامل با شوهر را به دست خواهد گرفت.

من کشاورزی نکرده‌ام اما می‌توانم تصور کنم که کشاورزی کردن از صبح تا غروب چه مشقت و زحمتی دارد. اینکه دل زن از سمت شوهرش محبت می‌خواهد درست است اما اینکه شما در هنگام کار و تلاش و در طول روز از شوهرتان انتظار محبت دارید به نظرم خطا است.

این جملاتم به این معنا نیست که اگر مردی در طول روز با همسرش تماس تلفنی داشت و چند دقیقه‌ای با او هم کلام شد کار غلطی کرده است؛ ابدا. روی سخنم با تازه عروسی است که انتظاراتش او را دلخور کرده و به همین دلیل شوهرش را به بی‌توجهی و کم محبتی محکوم کرده است.

اگر شوهرتان شب‌هنگام و در حضور شما نیز از محبت‌های مختلف عاطفی و ابراز محبت در زبان بی‌بهره بود جای خرده گرفتن بود؛ اما چنان که از متن بر می‌آید در هنگام ملاقات و حضورش شما را از محبت‌های خودش کاملا بهره‌مند کرده و از آن بابت گلایه‌ای در میان نیست.

اینکه شما از همسرتان کوچکترین انتظار مالی ندارید بسیار عالی است و اوج همراهی یک زن مومن از همسرش در این است که از همسرش خواسته‌ای نداشته باشد. اما نباید یک انتظار جدید یعنی محبت در طول روز و در زمان کار شما را از رضایت کامل نسبت به همسرتان دور کند. انتظارهایتان را مدیریت کنید و همان گونه که از همسرتان انتظار مالی ندارید کار سخت و طاقت‌فرسایش را نیز درک کرده و خواسته‌هایتان را با جای بحث و اعتراض با زبان نرم از او مطالبه کنید.

این نکته را فراموش نکنید که تازه دامادتان کم تجربه است و باید آرام آرام با نیازهای همسر جوانش آشنا شده و مهارت ارتباط کلامی در طول روز و در زمان دوری از خانواده را تجربه و تمرین کند.

منبع: http://hosseinalemi.blogfa.com
ازدواج و بخت گشایی محبت ,همراهی ,کرده ,شرایط ,اعتراض ,مالی ,انتظار مالی ,همراهی شوهر ,مالی ندارید ,کوچکترین انتظار ,شرایط مختلف منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

shop خواص آیات قرآن فروش عمده لباس کیلویی آموزش ساخت ربات اینستاگرام musician دانستنی های اجنه Kashikaran